Bir YouTuber dini değerler ile dalga geçtiği gerekçesi ile Pokemon Go videosu yüzünden mahkemeye sevk edlidi. Eğer davayı kayberse YouTuber’a hapis yolu görünüyor.

Eğer Pokemon GO gibi interaktif bir oyunu oynuyorsanız, çevrenize ve özellikle kurallara dikkat etmeniz gerekiyor. Bir Rus YouTuber bu kuralları aşında başı gerçekten de büyük belaya girdi.

Kilisede çekilen video için 3.5 yıl hapis isteniyor

22 yaşındaki Ruslan Sokolovsky , geçtiğmiz yaz aylarında Yekaterinburg’da bulunan Church of All Saints’te video çekmeye karar veriyor. Eh, o dönem Pokemon Go ünlü, Pokemon Go popüler. İnsanlar birbirinden delice şeyler yapıyor.

Sokolovsky ise kiliseye gidiyor ve orada Pokemon avına çıkıyor. Elbette kilise içerisinde bu görüntüleri almak yasak. Üzerinde Sokolovsky, ” Nadir İsa Pokemon’u ” diyerekten olayla dalga da geçince kilise tarafından dava ediliyor.

Hazırlamış olduğu video milyonlar tarafından izlenen Sokolovsky ise durum sebebiyle şaşkın. Kendisi böyle bir dava sürecini protesto etse de cezanın gelmesine kesin gözüyle bakılıyor. YouTuber, 2012 yılında Pussy Riot Punk grubu ile aynı suçlamaya sahip. Diğer tarafta, 2012 yılındaki davanın da konusu dini değerler ile dalga geçmekti.

SDN – ShiftDelete.Net

Kaynak: ShiftDelete.Net
Kaynak

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.