Dünyaca ünlü oyun şirketi Nintendo 2017 yılının Temmuz ayından başlayıp Eylül ayında sona eren satış rakamları ile ilgili bugün bilgilendirme yaptı.

Dünyanın Sony şirketinden sonraki en büyük ve en önemli oyun şirketlerinden birisi olarak gösterilen Nintendo bugün önemli verilerin yer aldığı bir bilgilendirme açıklaması yayınladı. Nintendo şirketi 2017 yılının Temmuz ve Eylül ayları arasındaki yapmış oldukları satışları açıklayan bir basın bildirisi yayınladı. Yapılan açıklamada yer alan verilere göre Nintendo, Switch konsollarından yıl sonuna kadar büyük bir satış bekliyor ve hatta bu rakamın şirketin en çok satılan konsol olmasını planlıyor.

Nintendo Switch konsolları şu anki satış grafiğinde devam ederse 2012 yılında Wii U konsollarının sahip olduğu şirketin en çok satılan konsol ünvanına sahip olabilir. Nintendo tarafından açıklanan rakamlara göre Switch dünya genelinde Temmuz-Eylül ayları arasında 1.97 milyon adet sattı. Ayrıca lansman ayı boyunca Switch dünya genelinde 2.74 milyon adet sattı.

Nintendo Başkanı Tatsumi Kimishima; “Switch konsollarının üretimini gelen yüksek talep neticesinde arttırmaya başladık. Planladığımız rakamın çok üstüne çıktı.” diyerek konuya açıklık getirdi.

kaynak: gamespot.com

Kaynak: Ofpof
Kaynak

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.