02 Aralık 2017 Cumartesi 16:40

Windows 10 işletim sistemi kullananların en büyük şikayetlerinden biri arka planda habersizce yapılan ve beklenmedik bir anda yeniden başlatmaya sebep olan güncellemeler. Çoğu kullanıcı güncelleme noktasında olan biteni kontrol altında tutmak istiyor. Peki Windows 10 otomatik güncelleme nasıl kapatılır?

Windows 10 otomatik güncelleme nasıl kapatılır sorusunun birden fazla yanıtı var. Şimdi dilerseniz bu yanıtları sıralayalım.

Öncelikle görev çubuğu üzerinde Windows sembolünün yanında yer alan arama kısmına “services” veya “hizmetler” yazarak bu pencereye ulaşın. Windows 10 da arka planda çalışan servisler Windows 10 hizmetler (services) uygulaması üzerinden kontrol edilebilir. Windows Update servisini, Hizmetler uygulaması üzerinden devre dışı bırakıp Windows 10 güncelleştirmelerini tamamen kapatılabilir.
Güncelleştirmelerle ilgili yapılandırma ayarlarını değiştirerek de Windows 10 Update kapatma işlemini yapabilirsiniz. Bu yöntemi Windows 10 işletim sisteminde uyguladığınız zaman, aynı daha önceki Windows sürümlerinde olduğu gibi güncelleştirmeler indirilmeden ve kurulum yapmadan önce size sorulacaktır. Windows 10 güncelleştirmeleri ile ilgili yapılandırma ayarlarını değiştirmek için aşağıdaki ayarları uygulamanız gerekiyor.

“Çalıştır” (run) uygulamasını açın. Klavyedeki kısayolunun Windows + R tuşu olduğunu hatırlatalım. Aç kısmına “gpedit.msc” yazın ve Enter tuşuna basın. Açılan ekranda karşınızda çıkacak olan Yerel Grup İlkesi Düzenleyicisi alanından sırasıyla Bilgisayar Yapılandırması -Yönetim Şablonları -Windows Bileşenleri – Windows Update – Otomatik Güncelleştirmeleri Yapılandır seçeneğini çift tıklayıp açın.

Karşınıza çıkacak olan  yapılandırma ekranı açıldığında, öncelikle mevcut durumu Etkin hale getirmeniz gerekir. Etkin hale getirdikten sonra seçenekler kısmından 2- Karşıdan yükleme ve kurma için uyar seçeneğini seçin. Tamam tuşuna basarak ayarları kaydedin. Bilgisayarınızı yeniden başlatın.

Forum üzerinden de bu yolları takip edebilirsiniz. Linke tıklayarak ulaşabilirsiniz

Kaynak: ShiftDelete.Net
Kaynak

İlgili Yazılar

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.